×
Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart
Act Beautiful
 

Sázejme pro planetu: Kde jsme v roce 2019?

Cíl 100 milionů vysazených stromů po celém světě bude brzy dosažen! Pojďme se podívat, jak se našemu projektu daří v České republice i v zahraničí.

 

 

Nadace Yves Rocher: ambiciózní cíle již od počátku

Nadace Yves Rocher vznikla v roce 1991 s vizí podporovat projekty, jejichž hlavním posláním je ochrana biodiverzity. V jejím čele stojí od začátku syn zakladatele značky Jacques Rocher, který je zároveň jejím čestným předsedou. Nadace působí v 50 zemích po celém světě a již téměř 30 let směřují veškeré její aktivity k jedinému cíli: „Navracet přírodě alespoň část toho, co nám dává. A zanechávat tak pozitivní stopu tam, kde je to potřeba,“ shrnuje prvotní myšlenku Jacques Rocher, její čestný předseda a syn zakladatele značky. Svoji vizi ochrany rozmanitosti rostlinných druhů realizuje nadace ve čtyřech stěžejních projektech: Sázejme pro planetu, Země žen, Fotografie – lidé a příroda, Ochrana rostlin a biodiverzity.

 

Sázejme pro planetu slaví 12 let!

Lesy hrají důležitou roli: regulují podnebí, přispívají ke koloběhu vody, chrání a udržují kvalitu půdy, vytvářejí podmínky k životu nejrůznějších rostlinných a živočišných druhů. Dále představují bohatou a vzácnou biodiverzitu a jsou zdrojem obživy a slouží i jako stavební materiál pro lidi. Nejen proto byla založena v roce 2007 iniciativa Sázejme pro planetu se záměrem rozvíjet a angažovat spolupracovníky Yves Rocher a loajální zákazníky. Cíl? Do roku 2020 zasadit 100 milionů stromů!

 

Sázejme pro planetu v České republice

K celosvětové iniciativě Sázejme pro planetu jsme se na konci roku 2017 připojili už podruhé. Ve spolupráci s Nadací Yves Rocher a českou neziskovou organizací vysadíme sto tisíc stromů v oblasti Ralské pahorkatiny. Cílem našeho projektu není vysazování nových lesů, ale obnova těch stávajících, oslabených dlouhodobým sázením jednoho druhu dřevin. Do monolkulturních lesů Ralské pahorkatiny budou díky spolupráci s českou neziskovkou Čmelák – Společnost přátel přírody přibývat stromy, které tu kdysi přirozeně rostly.

Více o iniciativě ZDE!

Další články